nmiyushk: (Default)
[personal profile] nmiyushk
Почну з роману.
Якщо прочитати кілька книг Дена Брауна, то вже відразу можна передбачити, що сюжет буде заплутаний, а герої під час розповіді кілька разів будуть змінювати свої іпостасі. Та все ж "Інферно" відрізняється закінченням. Вперше Роберт Ленгдон запізниться і не врятує світ.
Отже, цього разу професор на прохання ВОЗ намагається врятувати світ від небезпечного вірусу. Йому доведеться стикнутися з амнезією та дивними видіннями, схожими на пекло. Всі загадки у романі пов'язані з геніальною поемою Данте "Божественна комедія" та творами мистецтва, які цей сюжет породив. Ленгдон починає розгадувати загадки Зобріста у Флоренції, переміщується у Венецію, а згодом у Стамбул.
Вірус створив геніальний вчений-генетик Бертран Зобріст, виключно з гуманною метою. Його звилює перенаселеність планети та наслідки цього явища у найближчому майбутньому. Він звертається до ВОЗ, але її очільник - лікар Елізабет Сінські - навіть слухати не хоче про потребу прорідити населення планети. І тоді Зобріст вирішує діяти самостійно, звертається до організації-консорціуму, яка ховає його від світу два роки та забезпечує йому комфортні умови для досліджень. І от нарешті справу зроблено, вірус заховано, відео-звернення для людства записано. А ВОЗ якраз знаходить Бертрана та переслідує його. Тоді він кидається вниз з високої споруди й гине.
Ленгдону допомагає лікар Сієна Брукс, рятує його в лікарні та проходить з ним більшу частину пригод. У Венеції обставини розлучають професора та лікарку. Виявляється, що Сієна - кохана Зобріста. Всі вирішують, що вона хоче довести справу до кінця та випустити вірус. А вона навпаки хотіла його знешкодити і зробити так, щоб він не потрапив до рук нікому, навіть ВОЗ, щоб його не могли використовувати, як зброю. Вкінці книги, Сієна допомагає Елізабет Сінські, розповідає про вірус все, що знає, та летить з очільником ВОЗ у Женеву, щоб виступити перед усіми й довести, що вірус не потрібно знешкоджувати.
Шеф консорціуму виступає на стороні Зобріста та Сієни, адже воля багатого клієнта - закон. Та після перегляду відео змінює думку, порушує власні правила й починає співпрацювати з ВОЗ. Йому не пощастило найбільше, бо його вкінці книги заарештували.
Сам вірус. Всі бояться чуми, а вірус насправді несе безпліддя кожній третій людині на Землі. День, призначений Зобрістом, вважають датою початку дії вірусу, а виявляється, що це дата максимального поширення вірусу на планеті, день, коли ним заражене уже все людство.

Тепер про фільм
Якщо би не гарні кадри з Флоренції, Венеції та Стамбулу перегляд фільму можна сміливо назвати втратою часу. Сценаристу було замало того, що придумав автор, тому він вніс свої правки. Елізабет та Роберта з'єднав давнім погаслим любовним зв'язком, Шефа консорціуму заставив власноручно холоднокровно вбивати. Помічник Елізабет Брюдер у фільми шукає власну вигоду та хоче продати вірус. Сієна будь-якою ціною хоче випустити вірус і гине. Гине також шеф консорціуму. А загадковий вірус так і залишеється неопізнаним, зате не випущеним. Коли порівнюєш з книгою, то дійство виглядає дуже скомканим і зовсім не таким захоплюючим, як у романі.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

nmiyushk: (Default)
nmiyushk

June 2017

S M T W T F S
    1 23
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 12:19 am
Powered by Dreamwidth Studios